AUTOMATYKA EKOLOGICZNYCH
ŹRÓDEŁ ENERGII

Każdy podejmując decyzję o inwestycji w energooszczędny dom powinien pamiętać, że urządzenia pozyskujące czystą energię to tylko część systemu – równie, a może i ważniejsze jest zrównoważone gospodarowanie wytworzonym ciepłem oraz wytwarzanie go w sposób ciągły i komfortowy, ale bez nadwyżek. Takie podejście implementuje uzupełnienie instalacji odnawialnych źródeł o elementy automatyki sterującej całym procesem, będących jednym z kluczowych elementów oferty FRISKO. Zastosowanie sterowników FRISKO daje możliwości wydajnej pracy, sprawnego zarządzania systemami oraz podnoszą komfort obsługi.

Zapotrzebowanie energetyczne budynku zmienia się w zależności od pogody,  w związku z tym do sterowania systemem grzewczym najczęściej wykorzystuje się produkowane przez FRISKO sterowniki pogodowe. Monitorują one temperaturę na zewnątrz budynku. W zależności od tej temperatury i tempa jej zmiany, sterownik FRISKO odpowiednio zwiększa lub zmniejsza wydajność elementów dostarczających energię cieplną, tak by zachowana była minimalna temperatura wody do ogrzania domu. Takie działania pozwalają na osiągnięcie komfortu cieplnego w domu przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej sprawności elementów systemu.

Automatyka systemu grzewczego oferowana przez FRISKO jest niezastąpiona przy współpracy różnych źródeł ciepła, takich jak kocioł grzewczy, instalacja fotowoltaiczna czy solary.

MASZ DODATKOWE PYTANIA?
SZUKASZ DEDYKOWANEGO ROZWIĄZANIA?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI TERAZ!