AUTOMATYKA SYSTEMÓW GRZEWCZYCH

Wydajność i efektywność w systemach grzewczych to jedne z najważniejszych elementów projektu i budowy kotłowni. Ponadto zastosowanie automatyki, jak i integracja sprzętu oraz systemów informatycznych stała się niezbędna do wydajnego działania kotłowni każdej wielkości.

Firma FRISKO opracowała, rozwija  i oferuje pełną linię inteligentnych elementów sterujących opartych na procesorach, w pełni kompatybilnych z większością dostępnych na rynku elementów konstrukcyjnych kotłowni, w tym z modelami paliw alternatywnych.

Precyzyjna kontrola paliwa i powietrza do spalania może zapewnić bardzo wysoką sprawność kotłów. Inteligentne systemy sterowania FRISKO pozwalają wykorzystać te oszczędności przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnej wydajności kotłowni.

Warto wspomnieć także o proponowanych rozwiązaniach do zarządzania wieloma obiegami C.O. jak i rozwiązaniami z powodzeniem stosowanymi w zarządzaniu węzłami cieplnymi.

NIŻSZE KOSZTY PALIWA

Sterowniki, regulatory i pozostałe elementy systemu wraz z zaimplementowanym specjalistycznym autorskim oprogramowaniem tworzą system, który optymalizuje pracę wyprzedzenia / opóźnienia kotła poprzez ciągłe monitorowanie tempa zmian ciśnienia pary, co pozwala na efektywną współpracę wielu kotłów w celu osiągnięcia nastawionych parametrów systemu. System automatycznie zmniejsza cykl załączania i wyłączania kotła dzięki zarządzaniu obciążeniem systemu.

EFEKTYWNOŚĆ Z SYNERGIĄ DZIAŁANIA

Odpowiednia konfiguracja pozwala łączyć w sobie i współdziałać kilku współpracującym ze sobą systemom ogrzewania. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej konfiguracji urządzeń Frisko można połączyć kocioł gazowy z kotłem na paliwo stałe lub olej opałowy do tego albo z solarami w jeden wysoko wydajny i oszczedny system grzewczy.

ZMNIEJSZ EMISJĘ

Zmniejsza emisję gazów cieplarnianych poprzez utrzymanie odpowiednich proporcji powietrza i paliwa.

KOTŁOWNIE PRZEMYSŁOWE JAK I DOMOWE

Rozwiązania produkowane przez Frisko mają zastosowania zarówno w rozbudowanych wielokaskadowych kotłaowniach niskotemperaturowych niezależnie od stosowanego paliwa, jak i w małych domowych kotłach. W każdym z tych przypadków zastosowanie rozwiązań Frisko pozwala zyskać wysokowydajny, z gwarancją sprawności, a zarazem oszczędny system ogrzewania.

MASZ DODATKOWE PYTANIA?
SZUKASZ DEDYKOWANEGO ROZWIĄZANIA?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI TERAZ!